Club API – gecertificeerd 🎖️

Vanaf het seizoen 2023-2024 wordt het aanstellen van een club-API verplicht. Deze Aanspreekpersoon Integriteit zal er, binnen de club, mee voor zorgen dat elke speler en speelster in een veilige en inclusieve sportomgeving kan voetballen.
Onze slogan is niet voor niets “voetbal voor iedereen”, en wij zijn nu al klaar met het aanstellen van een API.

Een positief, veilig en open klimaat is belangrijk in elke sportclub. Het is dan ook belangrijk om binnen de club aandacht te hebben voor een cultuur van openheid waar iedereen het gevoel heeft om moeilijke situaties of incidenten van grensoverschrijdend gedrag te kunnen melden. De Club-API speelt heeft hierin een belangrijke rol. ​

Een Aanspreekpersoon Integriteit binnen een sportclub (Club-API) is een laagdrempelig aanspreekpunt waar sporters, hun ouders, trainers, bestuurders of andere betrokkenen terechtkunnen met een vraag, vermoeden of klacht over (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Hij/zij zorgt ook voor een duidelijke en kordate opvolging van incidenten.

Onze club API gegevens:

Jan P.
Aanspreekpersoon Integriteit
api@kvbonheiden.be
0478/411752